Новости за криптовалентностВизијата на Тенг: повторно откривање на Binance

Визијата на Тенг: Повторно откривање на Binance

Ричард Тенг, новиот извршен директор на Binance, се обврза да ги задржи основните вредности на размената, да се фокусира на иновациите и да ја подобри заштитата на потрошувачите ширум светот. Оваа посветеност означува клучен момент во историјата на компанијата. Подигнувањето на Тенг на челната позиција следи по оставката на Чангпенг Жао, што беше под влијание на предистражниот договор со Министерството за правда на САД, што го натера Жао да се повлече од функцијата извршен директор на Binance.

Ќе зборувам многу во текот на следните неколку недели. Интервјуа, настани, AMA и повеќе. Со нетрпение очекувам да се сретнам со многумина од вас наскоро.

Една точка што треба да се зајакне сега - основните вредности на #Binance нема да се променат. Остануваме фокусирани на заштита на корисниците и градење платформа која луѓето сакаат да ја користат.

Новиот извршен директор на најголемата светска крипто берза го започна своето патување со Binance како шеф на нејзината филијала во Сингапур пред две години. Брзо искачувајќи се на корпоративната скала, тој набрзо ја презеде одговорноста за сите региони надвор од САД.

Со повеќе од 30 години искуство во финансиски услуги и регулатива, Тенг е добро опремен за неговата нова улога. Неговото потекло вклучува водечки улоги во Управата за финансиски услуги во Абу Даби и како главен регулаторен директор на Сингапурската берза.

Тенг изрази силна посветеност на усогласеноста со регулативата, планирајќи да работи со глобалните регулатори за промовирање на стандарди кои поттикнуваат иновации и ги штитат интересите на потрошувачите. Тој, исто така, има амбициозни планови да соработува со партнерите на Binance за да го поттикне растот и да го продолжи усвојувањето на Web3 технологиите.

Посветеноста на Тенг на одржување на основните вредности на Binance, заедно со неговиот стратешки фокус на усогласеноста со регулативата и технолошкиот напредок, сугерира дека неговото лидерство може да биде пресвртница за криптоцентралата.

извор

Придружи ни се

12,746ФановиДопаѓа
1,625СледбенициСледете
5,652СледбенициСледете
2,178СледбенициСледете
- Реклама -