Новости за криптовалентностOpenAI ја претстави продавницата за GPT: Монетизирајте ги вашите сопствени креации со вештачка интелигенција!

OpenAI ја претстави продавницата за GPT: Монетизирајте ги вашите сопствени креации со вештачка интелигенција!

Лабораторијата за вештачка интелигенција на OpenAI се подготвува да им дозволи на креаторите на генеративни претходно обучени трансформатори (GPT) да заработат пари од нивните сопствени системи со вештачка интелигенција. Овие персонализирани ВИ ќе бидат претставени на новооткриената продавница за GPT, пазар посветен на персонализирани апликации за вештачка интелигенција.

Компанијата ги сподели своите планови за монетизација на GPT во врска со лансирањето на GPT Store преку блог пост во среда, на 10 јануари. креаторите во Соединетите Држави ќе добијат компензација врз основа на ангажманот на корисниците со нивните соодветни GPT. Во соопштението се споменува и дека GPT Store најпрво ќе биде достапен за корисниците кои се претплатени на платените планови за ChatGPT.

извор

Придружи ни се

12,746ФановиДопаѓа
1,625СледбенициСледете
5,652СледбенициСледете
2,178СледбенициСледете
- Реклама -