Новости за криптовалентностНасилна прогноза на Кети Вуд за Солана

Насилна прогноза на Кети Вуд за Солана

Кети Вуд, извршен директор на Арк Инвест, е голем оптимист за улогата на Солана во децентрализираните финансии (DeFi), особено во однос на паметните договори. Таа предвидува и Solana и Ethereum да се истакнат како платформи за паметни договори. Вуд, исто така, ги истакнува предностите на Солана во однос на Ethereum во брзината и економичноста.

Ставот на Вуд е дека DeFi собира импулс. И покрај конкуренцијата, Solana и Ethereum се очекува да бидат успешни, при што програмерите покажуваат солидна поддршка за Solana.

Солана (SOL) стана четврта по големина криптовалута, поттикната од зголемениот интерес од ризичните капиталисти и поддршката од клучните инвеститори.

Неодамнешното зголемување на вредноста на СОЛ делумно се должи на значителните инвестиции од главните играчи на пазарот, што доведе до значителен профит за многу инвеститори од Солана.

Цената на SOL неодамна доживеа извонреден подем, го скрши отпорот од 110 долари и достигна 126 долари, што е забележително изненадување за Божиќ, пред да се стабилизира околу 111 долари. Ова претставува зголемување од 59% за само една недела и извонреден раст од 1009% од година до денес.

извор

Општи услови: 

Овој блог е само за едукативни цели. Информациите што ги нудиме не се инвестициски совети. Ве молиме секогаш правете сопствено истражување пред да инвестирате. Секое мислење изразено во овој напис не е препорака дека некоја одредена криптовалута (или токен/средство/индекс на криптовалута), портфолио на криптовалути, трансакција или инвестициска стратегија е соодветна за одреден поединец.

Не заборавајте да ни се придружите Телеграм канал за најновите Airdrops и ажурирања.

Придружи ни се

12,746ФановиДопаѓа
1,625СледбенициСледете
5,652СледбенициСледете
2,178СледбенициСледете
- Реклама -