Новости за криптовалентностBlackRock го претстави IBIT: Нов ETF за инвеститорите во Bitcoin

BlackRock го претстави IBIT: Нов ETF за инвеститорите во Bitcoin

BlackRock неодамна ја ажурираше својата апликација за spot bitcoin ETF, именувајќи ја IBIT во ревидираниот S-1 поднесување до Комисијата за хартии од вредност во понеделникот. Ова поднесување, исто така, воведе нови детали за процесот на создавање и откуп на фондот, клучна точка за дискусија на неодамнешните состаноци со претставници на ДИК. Во документот се наведува: „Трустот континуирано ќе издава и откупува корпи, првенствено во готовински трансакции. Меѓутоа, ако се добие регулаторно одобрение, тие може да се спроведат и во биткоин“.

Во сличен потег, и Ark 21Shares и WisdomTree ги поднесоа своите ажурирани S-1 поднесоци до SEC во понеделникот за нивните соодветни Spot Bitcoin ETF. Иако КХВ сè уште не одобри такви средства, очекувањето за потенцијално одобрување доведе до пораст на оптимизмот на пазарот.

извор

Општи услови: 

Овој блог е само за едукативни цели. Информациите што ги нудиме не се инвестициски совети. Ве молиме секогаш правете сопствено истражување пред да инвестирате. Секое мислење изразено во овој напис не е препорака дека некоја одредена криптовалута (или токен/средство/индекс на криптовалута), портфолио на криптовалути, трансакција или инвестициска стратегија е соодветна за одреден поединец.

Не заборавајте да ни се придружите Телеграм канал за најновите Airdrops и ажурирања.

Придружи ни се

12,746ФановиДопаѓа
1,625СледбенициСледете
5,652СледбенициСледете
2,178СледбенициСледете
- Реклама -