Бизнис вести

Одборот на OpenAI го смени Сем Алтман од функцијата извршен директор

Одборот на директори го разреши Сем Алтман од неговата улога како извршен директор на OpenAI, како што беше објавено во блог пост на 17 ноември.

Проектот Taproot Wizards обезбедува 7.5 милиони долари

Проектот Taproot Wizards на Bitcoin, управуван од иницијативата Bitcoin Ordinals, обезбеди значајно финансирање од 7.5 милиони долари од фирмата за ризичен капитал Standard Crypto. Оваа...

LSEG бара директор за дигитални средства за да се движи кон иновациите во блокчејн

Лондонската берза група го проширува својот технолошки опсег во финансиите барајќи директор за дигитални средства, со цел да се балансира напредокот...

Coinbase ги зголеми минатите очекувања со приход од 674 милиони долари во третиот квартал

Coinbase објави импресивни 674 милиони долари приход за третиот квартал, надминувајќи го она што го предвидоа аналитичарите. Ова претставува зголемување на годишно ниво од 14.2%,...

Амазон, Нвидија, Мета: Анализа на падот на технолошките акции

„Величествените седум“ технолошки гиганти забележаа неверојатни 280 милијарди долари избришани од нивната колективна пазарна вредност, откако серијата извештаи за заработка беа ...

Придружи ни се

12,746ФановиДопаѓа
1,625СледбенициСледете
5,652СледбенициСледете
2,178СледбенициСледете
- Реклама -