Список AirDropsОтворен бета тест мрежа преку протокол - потврден Airdrop

Отворен бета тест мрежа преку протокол - потврден Airdrop

Over Protocol е децентрализиран блокчејн слој 1 кој обезбедува лесни полни јазли за лесно работење на уредот. Имено, Superblock, соработник на Over Protocol, обезбеди импресивни 8 милиони долари финансирање од истакнати компании и VC во Јужна Кореја.

За втората потрага, поканети сте да учествувате со користење на OverNode во „Open Beta Testnet“. Тестната мрежа е поделена на две сезониOBT Сезона 1 трае од 13-ти до 22-ри декември, и OBT Сезона 2 ќе се одржи во февруари следната година. Вкупните бодови акумулирани од двете сезони ќе бидат земени во предвид за одредување на износот на падот на воздухот.

Објавата за преку паричник е овде

Водич чекор-по-чекор:

  1. Заврши сè во овој пост
  2. Преземете ја апликацијата за вашиот компјутер овде
  3. Водич за airdrop овде

Општи услови: 

Овој блог е само за едукативни цели. Информациите што ги нудиме не се инвестициски совети. Ве молиме секогаш правете сопствено истражување пред да инвестирате. Секое мислење изразено во овој напис не е препорака дека некоја одредена криптовалута (или токен/средство/индекс на криптовалута), портфолио на криптовалути, трансакција или инвестициска стратегија е соодветна за одреден поединец.

Не заборавајте да ни се придружите Телеграм канал за најновите Airdrops и ажурирања.

Придружи ни се

12,746ФановиДопаѓа
1,625СледбенициСледете
5,652СледбенициСледете
2,178СледбенициСледете
- Реклама -