Список AirDropsArbitrum Airdrop - Гласање на слика

Arbitrum Airdrop – Гласање со слика

Arbitrum е решение за скалирање на ниво 2 за блокчејнот Ethereum што ги овластува брзите трансакции со паметни договори и истовремено ги намалува трошоците за трансакцијата.

Snapshot е платформа за гласање која им овозможува на DAO, протоколите DeFi или NFT заедниците да гласаат лесно и без такси за гас. Алатката овозможува високо прилагодување на процесот на гласање за да се задоволат различните потреби на корисниците и организациите. Приспособувањето вклучува различни аспекти како што се пресметување на гласачката моќ на корисниците, избор на механизам за гласање, валидација на предлогот и гласот и многу повеќе.

Ако сте направиле се во ова пост

Водич чекор-по-чекор:

  1. Име
  2. Второ

Трошоци: 0 долари

Општи услови: 

Овој блог е само за едукативни цели. Информациите што ги нудиме не се инвестициски совети. Ве молиме секогаш правете сопствено истражување пред да инвестирате. Секое мислење изразено во овој напис не е препорака дека некоја одредена криптовалута (или токен/средство/индекс на криптовалута), портфолио на криптовалути, трансакција или инвестициска стратегија е соодветна за одреден поединец.

Не заборавајте да ни се придружите Телеграм канал за најновите Airdrops и ажурирања.

Придружи ни се

12,746ФановиДопаѓа
1,625СледбенициСледете
5,652СледбенициСледете
2,178СледбенициСледете
- Реклама -