Список AirDropsAptos Ecosystem Fundamentals - Трета недела

Aptos Ecosystem Fundamentals – Трета недела

Среќни празници – Фондацијата Аптос ви носи едномесечна кампања за основите на екосистемот! Секоја недела од декември, корисниците можат да завршат уникатни активности во синџирот и да заработат комеморативни колекционерски предмети на Aptos.

Водич чекор-по-чекор:

  1. Детални упатства за завршување на оваа задача овде (на врвот на страницата)
  2. Оди до Галкс и завршете ги задачите (За да побарате OAT треба да завршите најмалку 2 задачи)
  3. Заврши Образец на Google
  4. Ако сите задачи се правилно завршени, сепак ќе бидат потребни неколку дена за да се појави вашата сметка како подобна за барање на OAT.

Општи услови: 

Овој блог е само за едукативни цели. Информациите што ги нудиме не се инвестициски совети. Ве молиме секогаш правете сопствено истражување пред да инвестирате. Секое мислење изразено во овој напис не е препорака дека некоја одредена криптовалута (или токен/средство/индекс на криптовалута), портфолио на криптовалути, трансакција или инвестициска стратегија е соодветна за одреден поединец.

Не заборавајте да ни се придружите Телеграм канал за најновите Airdrops и ажурирања.

Придружи ни се

12,746ФановиДопаѓа
1,625СледбенициСледете
5,652СледбенициСледете
2,178СледбенициСледете
- Реклама -